Susisiekti su mumis

Ekonomika

Europos įmonės ir regionų lyderiai susitarė dėl veiksmų plano, kad Europos miestai taptų protingesni

Dalintis:

paskelbta

on

100000000000045000000221B4ACF9CCTikimasi, kad Europos Komisija per ateinančius dvejus metus investuos apie 200 mln. EUR, kad sukurtų „Išmaniuosius miestus“.

Daugiau nei 75 % ES piliečių miestas yra jų namai – čia jie dažniausiai gyvena, dirba ir žaidžia. Miestai yra pagrindinis Europos ekonominės veiklos ir inovacijų šaltinis. Tačiau pasaulinė ekonomika sparčiai vystosi ir keičiasi, o Europos miestai turi priimti naujus iššūkius ir vystytis bei tobulėti. Mūsų miestai taip pat yra pagrindinis šiltnamio efektą sukeliančių dujų ir vietinės taršos šaltinis, todėl mums reikia bendrų veiksmų, kad tai ištaisytume. Galime ir turime padaryti miestus geresnėmis vietomis gyventi ir dirbti. Mūsų miestai gali tapti švaresni, sveikesni ir naudoti mažiau energijos. Jie gali būti „Išmanieji miestai“.

Išmanieji miestai – tai miestai, kurie geriausiai naudoja šiuolaikines technologijas ir infrastruktūrą bei modernius darbo būdus ir pritraukia finansavimą, kad iš tikrųjų pagerintų juose gyvenančių žmonių kasdienį gyvenimą ir verslą, kuriantį turtus ir darbo vietas. Tai dar vienas svarbus veiksnys. indėlis kuriant bendrąją skaitmeninę rinką – vienas iš pagrindinių klausimų, kuriam vadovauja Europos Komisijos viceprezidentė Neelie Kroes, kuris bus aptartas Europos Vadovų Taryboje spalio 24 d.

Išmaniųjų miestų ir bendruomenių partnerystė, kuri šiandien renkasi Briuselyje, suburia miestų vadovus, pramonę ir mokslinių tyrimų bendruomenę, siekiančią nustatyti ir įgyvendinti naujus Europos miestų tobulinimo būdus. Išmaniųjų miestų partnerystės strateginiame įgyvendinimo plane pateikiama daugybė naujų veiksmų ir požiūrių, skatinančių mūsų miestus tapti išmanesniais. Plane daugiausia dėmesio skiriama pastatų ir planavimo tobulėjimui, naujoms informacinėms technologijoms, transportui ir energetikai bei naujiems šių sričių integravimo būdams. Šie metodai apima prielaidą, kad duomenys yra „atviri pagal numatytuosius nustatymus“, o tai reiškia, kad kiti asmenys gali pakartotinai naudoti duomenis, kad būtų sukurta papildomos naudos piliečiams, įmonėms ir vyriausybėms.

Plane taip pat siūloma patobulinti miestų valdymą, geriau įtraukti piliečius ir labiau bendradarbiauti. Jame siūlomos inovacijų zonos, nauji verslo modeliai, pakartotinis taisyklių ir teisės aktų įvertinimas bei labiau standartizuotas požiūris į duomenų rinkimą ir naudojimą, kad būtų galima geriau palyginti metodus ir miestus.

Tai tik visų partnerių ir daugelio kitų didelio masto darbo programos pradžia. Svarbi šio darbo dalis bus „Švyturių projektai“ – miestai, kurie demonstruos ir plataus masto išmaniojo miesto sprendimus. Šie projektai bus iš dalies finansuojami iš Europos Komisijos programos „Horizontas 2002“ mokslinių tyrimų fondų. Tolesnis verslo ir viešasis finansavimas padės skleisti šiuos naujus sprendimus kituose miestuose, o masto ekonomija padės šiuos „novatoriškus“ ir „aukštųjų technologijų“ sprendimus paversti norma – lengviau prieinamu visuose miestuose ir apylinkėse.

Europos pažangių miestų ir bendruomenių inovacijų partnerystės aukšto lygio grupė šiandien priėmė partnerystės strateginį įgyvendinimo planą (SIP). Šis planas bus pagrindas paspartinti „Smart City“ sprendimų diegimą Europoje. Bet kuriam miestui, norint tapti išmaniu ir plėtoti naujoviškas paslaugas šia prasme, padeda greitas, patikimas ir saugus tinklas, užtikrinantis aukštos kokybės ryšį.

Reklama

SIP parengė ir remiasi nuodugniomis konsultacijomis su įvairiais pramonės, miestų, pilietinės visuomenės ir mokslinių tyrimų veikėjais. Joje dėmesys sutelkiamas į tris konkrečias sritis: tvarius rajonus, tvarų judumą mieste ir integruotą energetikos, IRT ir transporto infrastruktūrą. Jame siūlomi įvairūs veiksmai, siekiant pagerinti šiose srityse. Tai apima bendrą išmaniojo miesto standartų rinkinį, „atvirus duomenis pagal numatytuosius nustatymus“, naujus planavimo sprendimų kūrimo būdus, „inovacijų zonų“ kūrimą, naujus verslo modelius ir bendradarbiavimo valdymo mechanizmų tobulinimą, skirtą integruotam miesto planavimui ir valdymui.

Kad programos būtų sėkmingos, viešasis ir privatusis sektorius glaudžiai bendradarbiautų vietos, nacionaliniu ir ES lygiu. SIP yra pirmasis tokio bendradarbiavimo rezultatas, o dabar iššūkis kyla kuriant tikrus projektus, kurie tikrai pagerintų mūsų piliečius.

Tokie projektai reikalauja abipusių įsipareigojimų:

  • Siekdama pradėti projektus, Komisija per „Horizontas 2020“ lėšas ketina remti didelius, integruotus, tarpdisciplininius ir gerai matomus „Švyturio projektus“, siekdama sukurti bendrus sėkmingus sprendimus, kuriuos būtų galima pakartoti daugelyje miestų. Vidutinės trukmės laikotarpiu sėkmingų sprendimų diegimas bus dar labiau palengvintas visoje Europoje, taip pat pasitelkus regioninius fondus. Be to, Komisija investuos (bendradarbiaudama su kitomis organizacijomis) į veiklą, kuria skatinamas keitimasis patirtimi ir ugdomi pajėgumai, susiję su išmaniojo miesto veikla. Komisija taip pat užtikrins, kad tai būtų susieta su vykdomu ir būsimu darbu, kuriuo siekiama gerinti pagrindines sąlygas, pavyzdžiui, reglamentavimo, standartizacijos ir vertinimo/pažangos stebėjimo srityje.
  • Visi aukšto lygio grupės nariai įsipareigoja kurti ir naudoti atvirus standartus ir bendrus duomenų formatus technologijoms, įdiegtoms tokiuose Smart City sprendimuose, ir užtikrinti sistemų sąveikumą. Visi nariai taip pat įsipareigoja užtikrinti, kad atitinkami duomenys būtų prieinami ir trečiosioms šalims, kartu visapusiškai gerbdami vartotojų privatumą ir saugodami jų teisėtus verslo interesus, taip pat savo suinteresuotosioms šalims teikti integruotus politikos metodus visuose trijuose sektoriuose.

Kiekvienas miestas, įmonė, asociacija, vyriausybė ar mokslinių tyrimų įstaiga kviečiama prisijungti prie Aukšto lygio grupės įsipareigojimų. Pagal Europos inovacijų partnerystę 2014 m. pradžioje bus paskelbtas atviras kvietimas teikti paraiškas „Išmanusis miestas ir bendruomenės įsipareigojimai“, kuris turėtų paskatinti diegti išmaniųjų miestų sprendimus, kurie Europai atneš trigubą naudą: geresnė mūsų piliečių gyvenimo kokybė, daugiau konkurencingą pramonę ir MVĮ, tvaresnes energetikos, transporto ir IRT sistemas bei infrastruktūras.

Pasidalinkite šiuo straipsniu:

EU Reporter publikuoja straipsnius iš įvairių išorinių šaltinių, kuriuose išreiškiamas platus požiūrių spektras. Šiuose straipsniuose pateiktos pozicijos nebūtinai yra ES Reporterio pozicijos.

Trendai