Susisiekti su mumis

EU

Evangelikų liuteronų arkivyskupas: „Religinė harmonija #Kazachstane reiškia gerbti savo tikėjimą, gerbti kitus“

Dalintis:

paskelbta

on

Jurijus Novgorodovas (nuotraukoje)Kazachstano evangelikų liuteronų bažnyčios arkivyskupas ir Pasaulio liuteronų asociacijos atstovas aptarė bažnyčios veiklą, Pasaulio ir tradicinių religijų lyderių kongreso vaidmenį ir santykius su kitomis Kazachstano išpažintimis su Astana Times ", rašo, Meruyert Abugalijeva.

Jurijus Novgorodovas. Nuotraukų kreditas: Evangelikų liuteronų bažnyčios „Facebook“ paskyra.

„Bažnyčios misija yra Evangelijos skelbimas; kitaip tariant, skleisti naujienas apie susitaikymą su Dievu, atleidimą ir išgelbėjimą. Žmonės susirenka į šventyklas, kad kartu klausytųsi ir melstųsi “, - sakė jis.

Tarp kitų bažnyčios vykdomų veiklų yra diakonijos pamaldos; kitaip tariant, socialinės paslaugos ir labdaros darbai.

„Daugelį metų kartu su Romos katalikų bažnyčia vykdėme projektą su šūkiu„ Kiekvienas vaikas turėtų turėti šeimą “, kurio tikslas - padėti neseniai pagimdžiusioms motinoms išlaikyti savo vaikus. Tai reiškia ne tik įtikinėjimą, bet ir būsto, maisto, prekių, būtinų tiek motinai, tiek vaikui, parūpinimą. Tačiau svarbiausia yra padėti motinai atkurti santykius su šeima “, - pridūrė Novgorodovas.

Jau daugiau nei 15 metų liuteronų bažnyčia aprūpina maistą Kokshetau benamiams, padedant žemės ūkio produktus tiekiančioms kaimo draugijoms.

Reklama

Taip pat yra projektas, skirtas remti vienišų tėvų šeimas ir žmones su negalia. Kai vienai jaunai merginai prireikė gydymo, bažnyčia surengė dvi labdaros muges ir koncertą, kad surinktų jai pinigų.

„Mes neteikiame pagalbos kaip metodo pritraukti naujų narių į mūsų bendruomenę, mes padedame pagal poreikius ir galimybes, nepaisant tautybės ar religinių pažiūrų“, - sakė jis.

Bažnyčia ypatingą dėmesį skiria ir šalies jaunimo auklėjimui.

„Tarp mūsų bendruomenės narių yra daug jaunų žmonių ir pagrindinis mūsų tikslas yra padėti jauniems žmonėms tapti tikrais šalies piliečiais, žmonėmis, turinčiais gerų dorybių, turinčiais aiškias moralines gaires ir supratimą, kas yra gerai, o kas blogai“, - sakė Novgorodovas. paaiškino.

2017 m. Rugsėjis buvo vienas svarbiausių etapų Kazachstano liuteronų bendruomenės istorijoje. Astanoje buvo atidaryta pirmoji evangelikų liuteronų bažnyčia Kazachstane daugiau nei du šimtmečius. Bažnyčia yra Pasaulio liuteronų asociacijos dalis.

„Daugelio Kazachstano liuteronų svajonė išsipildė 2017 m. Prieš tai buvome kaip bažnyčia naudoję esamus įrenginius“, - sakė Naugardas.

Iki šiol liuteronų bažnyčioje yra 10 juridinių asmenų, vienijančių apie 50 bendruomenių.

„Nors mes nerašome savo narių rašytinio įrašo, manau, kad Kazachstano evangelikų liuteronų bažnyčiai priklauso apie 70,000 XNUMX žmonių“, - pridūrė jis.

Novgorodovas taip pat gyrė Pasaulio ir tradicinių religijų lyderių kongreso darbą ir mano, kad šiais metais jis vyks kaip niekada sklandžiai.

„Dalyvavau 2003 m. Pirmojo kongreso rengimuose ir veikloje, o nuo 2004 m. Esu Kongreso sekretoriato narys. Man didelė garbė atstovauti Pasaulio liuteronų federacijai, vienijančiai daugiau nei 70 milijonų liuteronų pasaulyje ," jis pasakė.

„Be jokios abejonės, Kongresas yra gera platforma dialogui. Svarbu, kad jos darbe dalyvautų šalys, kurios gali susidurti tarpusavyje; jie sėdi prie vieno stalo, išsako savo nuomonę ir, tikiuosi, išklauso vienas kitą. Jie galėtų keistis savo nuomonėmis per socialinę žiniasklaidą; tačiau naudingiau pamatyti vienas kitą asmeniškai. Taip pat puiku, kad Kazachstanas vėl veikia kaip taikos, abipusės pagarbos ir saugumo skatinančio dialogo iniciatorius “, - pridūrė jis.

Jis mano, kad kongresas leidžia religinių bendruomenių lyderiams perteikti mintis ir pateikti pasiūlymus pasaulio bendruomenei ir nacionalinei vadovybei.

„Pasaulinės liuteronų asociacijos vardu norėčiau dar kartą padėkoti Kazachstano prezidentui Nursultanui Nazarbajevui, vyriausybinėms institucijoms ir religinėms bendruomenėms už tokią galimybę reguliariai susitikti su religinių bendruomenių vadovais, siekiant pagerinti mūsų gyvenimą ir saugesnis “, - sakė Novgorodovas.

Vyskupas taip pat pažymėjo, kad religinės bendruomenės ir išpažintys Kazachstane užmezgė teigiamus tarpusavio santykius. „Mes su kitais prisipažinimais užmezgėme gerus santykius, pagrįstus abipuse pagarba. Svarbiausia, kad visi suprastume, jog Dievas mus pastatė į vieną valtį, nepaisant mūsų skirtumų, ir mes negalime išgyventi atskirai. Turime rūpintis savo šalimi. Mes galime gyventi laimingai ir išsaugoti savo tapatybę, tačiau turime gerbti kito asmens tapatybę ir pripažinti jų teises “, - pažymėjo jis.

„Kazachstanas yra mano namai, o kazachai - mano šeima. Linkiu jiems likti maloniems, svetingiems ir šviesiems žmonėms “.

Pasidalinkite šiuo straipsniu:

EU Reporter publikuoja straipsnius iš įvairių išorinių šaltinių, kuriuose išreiškiamas platus požiūrių spektras. Šiuose straipsniuose pateiktos pozicijos nebūtinai yra ES Reporterio pozicijos.

Trendai