Susisiekti su mumis

EU

Holokausto atminties išsaugojimas yra mūsų ateities raktas

Dalintis:

paskelbta

on

Yra tiek daug priežasčių, kodėl mano miestas Kijevas pripildo mane pasididžiavimo. Tai Ukrainos ekonomikos variklis ir mūsų klestinčios demokratijos širdis. Per pastarąjį dešimtmetį surengėme keletą garsiausių Europos renginių – „Eurovizijos“ dainų konkursą, Pasaulio bokso tarybos kongresą, UEFA Čempionų lygos finalą ir Europos futbolo čempionatą. Daugeliu atžvilgių Kijevas neabejotinai yra pasaulinis miestas. Tačiau, kaip mero, mano darbas yra užtikrinti, kad miestas judėtų į priekį. Esu įsitikinęs, kad Kijevo potencialas lieka neišnaudotas. Tikrai galime tapti viena iš tikrai puikių Europos sostinių. Tačiau atsakymas slypi mūsų praeityje, rašo Kijevo meras Vitalijus Kličko.

Čia, Ukrainoje, turime sudėtingą istoriją, su kuria dar turime iš tikrųjų susitaikyti. Jei norime, kad mūsų miestas ir mūsų šalis pasiektų naujų aukštumų, dabar pats metas žvelgti tiesiai į savo istoriją.

Nuo nepriklausomybės atgavimo Ukraina padarė milžinišką pažangą – ekonomine, socialine ir politine prasme. Turėtume nepaprastai didžiuotis šiais pasiekimais, ypač turint omenyje mūsų netolimą praeitį. Kaip ir daugeliui mano tautiečių, sunkus sovietų valdžios prisiminimas išlieka labai šviežias. Tai ne tik mūsų istorijos, bet ir mūsų gyvenimo dalis. Tai, ką sovietų valdžia reiškė Kijevui ir Ukrainai, yra sudėtinga ir labai asmeniška.

Didžiulis mūsų neapdorotos praeities iššūkis taip pat reiškia, kad mes nepastebėjome dar vieno baisaus skyriaus – nacių okupacijos siaubo mūsų mieste ir čia įvykusio holokausto. Per daug ukrainiečių nežino, kas tiksliai atsitiko tamsiausiomis Antrojo pasaulinio karo dienomis. Pusantro milijono Ukrainos žydų tapo nacių teroro aukomis ir dar daugiau jų kaimynų ne žydų. Šiuo laikotarpiu Kijeve gyvenę žydai buvo beveik visiškai sunaikinti. Nacių era buvo traumuojanti žydų ir ukrainiečių tragedija. Tačiau užuot atmetę šį skausmingą laikotarpį nuošalyje, turime jį priimti kaip savo nacionalinės istorijos dalį.

Šiuo tikslu turėtume sekti kitų Europos šalių pavyzdžiais. Tokie kaip Lenkija ir pati Vokietija atsisakė leisti, kad nacių era mestų ant jų sekinantį šešėlį. Jie rado būdą, kaip pagarbiai išnarplioti praeitį, prisiminti tai, kas nutiko, ir išmokti baisios jos pamokos. Dėl to jie sukūrė visuomenes, kurioms būdinga tolerancija, įvairovė ir pagarba. Neatsitiktinai tiek daug didžiųjų pasaulio miestų, įskaitant Vašingtoną, Los Andželą, Varšuvą, Amsterdamą ir Berlyną, pastatė garsų Holokausto memorialą ar muziejų. Šios svetainės tapo centru, kuriuo galima pasimokyti iš tragiškos praeities.

Kijevo Holokausto memorialas jau gerokai pavėluotas. Todėl manau, kad Babyn Yar Holokausto memorialinio centro plėtra yra reikšmingas momentas mūsų miesto ateičiai. Labiau nei bet kur Babyn Yar simbolizuoja Kijevo nacių okupacijos traumą. Tai, kas įvyko Babyn Yar dauboje miesto pakraštyje lygiai prieš 79 metus, yra bene pats piktiausias poelgis Ukrainos žemėje. Vos per dvi dienas nacių pajėgos negailestingai sušaudė 34,000 XNUMX žydų, daugiausia moterų ir vaikų. Babyn Yar ir toliau buvo masinių žudynių vieta okupacijos laikotarpiu, ten taip pat buvo įvykdyta mirties bausmė dešimtims tūkstančių ukrainiečių, romų ir psichikos ligonių. Ši persekiojama vieta, esanti mūsų miesto viduryje, yra didžiausia Europoje masinė kapavietė.

Ir vis dėlto iki šiol nebuvo tinkamo memorialo, viešosios erdvės, kurioje būtų galima papasakoti šią baisią istoriją. Sovietai bandė ištrinti Babyn Yar iš akių ir atminties, tiesdami kelius ir parką virš masinio naikinimo vietos. Tautai būdingos kančios, tiek žydų, tiek ukrainiečių, buvo komunistinės pasaulėžiūros antema, todėl Babyn Yar buvo praktiškai pašalintas iš istorinio pasakojimo. Mūsų pareiga atkurti savo brangią istoriją.

Reklama

Babyn Yar Holokausto memorialinis centras bus didžiausias, reikšmingiausias ir technologiškai pažangiausias Holokausto muziejus šiame regione. Centro tyrėjai jau surinko naują informaciją apie aukas ir vietinius gyventojus, kurie išgelbėjo savo kaimynus. Pasakojant šias istorijas, kurių niekada negalima pamiršti, bus naudojamos naujoviškos priemonės.

Kaip ir kiti žymūs Holokausto muziejai visame pasaulyje, tikiu, kad Babyn Yar Holokausto memorialinis centras padės sustiprinti mūsų miestą ir jo reputaciją. Tai ne tik pritrauks daugybę žmonių į Kijevą. Dar svarbiau, kad jos buvimas ir misija padės mums kaip miestui ir kaip visuomenei susitaikyti su praeitimi. Kitaip tariant, mums reikia būtent tokios platformos, kad galėtume kurti geresnę ateitį.

Pasidalinkite šiuo straipsniu:

EU Reporter publikuoja straipsnius iš įvairių išorinių šaltinių, kuriuose išreiškiamas platus požiūrių spektras. Šiuose straipsniuose pateiktos pozicijos nebūtinai yra ES Reporterio pozicijos.

Trendai