Susisiekti su mumis

EU

Izraelio ministras sako, kad Europa turi būti „sąžiningesnė“ su Izraeliu, jei nori vaidinti tarpininką tarp Izraelio ir palestiniečių

Dalintis:

paskelbta

on

90118696Kadangi Europos Sąjunga paragino Izraelį ir palestiniečius greitai atnaujinti taikos derybas, atsižvelgiant į artėjančią naujos Izraelio koalicijos vyriausybės, kuriai vadovaus ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu, formavimąsi, vyresnysis „Likud“ atstovas teigė, kad europiečiai turi laikytis „teisingesnio“ požiūrio. jei jie norėtų tarpininkauti tarp Izraelio ir palestiniečių.

„Kada prieš bet kokias derybas sutinkate su visais palestiniečių reikalavimais sienų, Jeruzalės ar grąžinimo teisės klausimu, jūs nesate sąžiningas tarpininkas“, - sakė Silvanas Shalomas (nuotraukoje), kuris buvo kadenciją baigiančios Netanyahu vyriausybės energetikos ir vandens ministras.

"Mes esame labai arti Europos, tik 250 km nuo Kipro, mes esame Europos dalis daugelyje sričių, mes turime tas pačias vertybes, tačiau jūs negalite paremti vienašališkų palestiniečių žingsnių, pažeidžiančių pasirašytus susitarimus", - pridūrė jis, remdamasis 1996 m. Oslas susitaria tarp Izraelio ir palestiniečių, kuriuos liudija Europos Sąjunga. „Įvestas Izraelio ir palestiniečių susitarimas pasmerktas nesėkmei“, - sakė jis.

"Mes esame pasirengę padaryti viską, kad pagerintume savo santykius su Europa", - pridūrė buvęs užsienio ministras Shalomas, kuris greičiausiai gaus naują postą kitoje Netanyahu vyriausybėje.

„Įvestas Izraelio ir palestiniečių susitarimas pasmerktas nesėkmei“, - sakė Shalomas.

Netanyahu, kuriam šią savaitę Izraelio prezidentas Reuvenas Rivlinas pavedė sudaryti kitą vyriausybę, sakė, kad Izraelis ramiai ištiesia ranką palestiniečiams, tačiau taip pat teigė, kad taika ir Izraelio išlikimas priklauso nuo jo jėgų. Jo partija „Likud“ pradėjo derybas dėl „nacionalistinės“ koalicijos sudarymo su keliomis partijomis.

„Taika ranka ištiesiama mūsų kaimynams palestiniečiams“, - pridūrė Netanyahu, bet „Izraelio žmonės žino, kad tikra taika, visa mūsų ateitis, bus užtikrinta tik tuo atveju, jei Izraelis išliks stiprus“.

Reklama

„Izraelis gali įveikti daugybę iššūkių, su kuriais susiduria šiame regione, tik tada, jei jis yra stiprus ir vieningas“, - sakė jis.

Netanyahu taip pat pažadėjo užmegzti ryšius su JAV, tačiau reikalavo, kad Izraelis padarytų viską, kad sužlugdytų besiformuojantį Irano branduolinį susitarimą, kuris, pasak jo, buvo „susitarimas, keliantis pavojų mums, mūsų kaimynams ir pasauliui“.

Jo komentarai kilo padidėjus įtampai su JAV dėl Netanyahu prieš praeitą savaitę vykusių visuotinių rinkimų išsakytų komentarų, kad jo vadovaujama nebus Palestinos valstybės. Vėliau jis paaiškino tuos komentarus sakydamas, kad nenori vienos valstybės sprendimo. „Aš noriu tvaraus, taikaus dviejų valstybių sprendimo. Tačiau tam turi pasikeisti aplinkybės “, - sakė jis.

„Mes turime susidurti su sunkiu regionu. Šiaurinėje pasienyje mes turime „Hezbollah“, „Al Qaeda“, „Jabat Al Nusra“, „Isis“ ar „Daesh“ Rytuose ir esame susidūrę su „Hamas“ ir „Islamo džihadu“. “Tuniso kilmės Silvanas Shalomas šią savaitę Izraelyje viešėjusiai Europos žurnalistų grupei sakė Europos Izraelio spaudos asociacija (EIPA).

„Ką jūsų šalys darytų, jei turėtų tokius kaimynus?“, - paklausė jis. "Be to, turėtumėte perskaityti Palestinos žiniasklaidą, kuri vėl kursto Izraelį".

Pasidalinkite šiuo straipsniu:

EU Reporter publikuoja straipsnius iš įvairių išorinių šaltinių, kuriuose išreiškiamas platus požiūrių spektras. Šiuose straipsniuose pateiktos pozicijos nebūtinai yra ES Reporterio pozicijos.

Trendai