Susisiekti su mumis

Namai

Netanyahu pristato ketvirtąją vyriausybę Knesetui

Dalintis:

paskelbta

on

bibi_pro_analysis_02mar2015Ketvirtoji Izraelio ministro pirmininko Benjamino Netanyahu vyriausybė buvo prisiekta ketvirtadienio vakarą (gegužės 14 d.) Izraelio parlamente Knesete, kai jis paskyrė paskutines ministrų kabineto pozicijas.

Po įžanginių Kneseto pirmininko Yuli Edelsteino žodžių Netanyahu kreipėsi į asamblėją sakydamas, kad jo vyriausybė sieks taikos. Toliau jis teigė, kad palieka atvirą vyriausybės išplėtimo galimybę. Jis taip pat sakė, kad naujoji jo vyriausybė turi pakeisti Izraelio rinkimų sistemą. Koalicijos vyriausybėje yra penkios partijos: „Likud“, „Kulanu“, „Žydų namai“, „Šas“ ir „Jungtinis Toros judaizmas“, turintys 61 vietą iš 120. Netanyahu savo Kneseto kalboje išvardijo savo kabineto narius.

Spaudos pranešimuose sakoma, kad Netanyahu laikėsi užsienio reikalų portfelio, tikėdamasis galbūt vėliau suvilioti Sionistų sąjungos atstovą Isaacą Herzogą į koaliciją, tačiau Herzogas savo Knesseto kalboje aiškiai nurodė, kad jokiu būdu neprisijungs prie Netanyahu „cirko“.

„Aš jums patariu, pone ministru pirmininku, nesilaikyti Užsienio reikalų ministerijos, atiduokite ją šį vakarą savo partijos nariui“, - sakė jis. „Nė vienas sąžiningas lyderis bet kokia kaina neprisijungtų prie jūsų sukurto„ Netanyahu “cirko bet kokia kaina, kad tik liktų valdžioje, - pridūrė jis.

Jis sakė Netanyahu, kad jo koalicijos partneriai jį „kišenėje“ kišo iš ministro pirmininko plačiai paplitusių nuolaidų. "Jūs nesudarėte vyriausybės, jūs sukūrėte cirką", - sakė Herzogas. Šios savaitės pradžioje pateiktose gairėse naujoji Netanyahu koalicijos vyriausybė pabrėžė norą pasiekti taiką su palestiniečiais ir arabų valstybėmis.

„Vyriausybė paspartins diplomatinį procesą ir stengsis pasiekti taikos susitarimą su palestiniečiais ir visais mūsų kaimynais, išlaikydama Izraelio saugumą, istorinius ir nacionalinius interesus“, - rašoma parlamentui pateiktose koalicijos gairėse.

„Žydų tauta turi neginčijamą teisę į suverenią valstybę Izraelio žemėje, jos nacionalinėje ir istorinėje tėvynėje“, - sakė jie. „Bet koks toks susitarimas bus pateiktas Knesetui tvirtinti ir, jei reikia įstatymų, referendumui.“

Reklama

Likusioje vyriausybės politikos dalyje aptarti tokie klausimai kaip pragyvenimo išlaidų mažinimas, konkurencijos gerinimas Izraelio ekonomikoje, švietimo stiprinimas ir aplinkos apsauga. Gairės iš esmės nesiskiria nuo tų, kurias Netanyahu paskelbė savo dviem ankstesnėms vyriausybėms, suformuotoms 2009 ir 2013 m.

Kokios yra 34-osios vyriausybės gairės?

Žydų tauta turi neginčijamą teisę į suverenią valstybę Izraelio žemėje - savo nacionalinėje ir istorinėje tėvynėje. ▪
▪ Vykdykite taikos procesą ir dirbkite siekdami taikos susitarimų su palestiniečiais ir su visais mūsų kaimynais, išlaikydami Izraelio saugumą, istorinius ir nacionalinius interesus. Jei toks susitarimas bus pasiektas, jis bus pateiktas vyriausybei ir Knesetui tvirtinti ir galbūt bus pateiktas referendumui, jei to teisiškai reikalaujama.
Saugokite Izraelio valstybės žydų charakterį ir paveldą, gerbdami visas valstybės religijas ir religines tradicijas pagal Nepriklausomybės deklaracijoje išdėstytas vertybes.
Veiksmas, užtikrinantis nacionalinį saugumą ir asmeninio saugumo jausmą visiems piliečiams, ryžtingai kovojant su smurtu ir terorizmu.
▪ ▪ Imkitės veiksmų, kad sumažintumėte pragyvenimo kainą, ypatingą dėmesį skirdami būsto, maisto ir energijos rinkoms.
▪ ▪ Kova su valdžios centralizavimu, be kita ko, bankų, draudimo ir investicijų pramonėje.
Skatinti profesinį mokymą ir švietimą technologijų srityse, siekiant patenkinti dabartinius pramonės poreikius.
▪ ▪ Imkitės veiksmų, kad sumažintumėte gerovės atotrūkį Izraelio visuomenėje, suteikdami lygias galimybes švietimo srityje, stiprindami sveikatos sistemą, skatindami moteris ir mažumas, gydydami pagyvenusius žmones, kovodami su skurdu ir didindami paramą vargšams.
▪ Geografinės ir socialinės periferijos pažangą Izraelyje paverskite nacionaliniu prioritetu.
▪ Pagreitinkite Galilėjos ir Negevo plėtrą.
▪ ▪ Švietimas įtraukiamas į nacionalinių prioritetų sąrašo viršų.
▪ ▪ Aukštesni universiteto studentai, kariai ir paaugliai.
▪ ▪ Integruokite visų rūšių neįgaliuosius į visuomenės struktūrą.
▪ ▪ Imkitės veiksmų, kad padidintume pagalbą šeimoms, kuriose auga labai maži vaikai.
▪ Imigracijos ir imigrantų įsisavinimo klausimą nustatykite kaip prioritetą ir dirbkite skatindami imigraciją į Izraelį.
▪ ▪ Pakeiskite vyriausybės sistemą, kad padidintumėte valdymą ir vyriausybės stabilumą, ir paspartinkite reformas valdymo srityje, kad pagerintumėte valdžios stabilumą.
▪ ▪ įtvirtinti Izraelio valstybės teisinę valstybę.
Saugokite aplinką ir dalyvaukite pasaulinėse pastangose ​​sprendžiant klimato ir aplinkosaugos klausimus.

Kai prisiekiau nauja Izraelio vyriausybė, ES Mogherini kitą savaitę keliaus į Jeruzalę ir Ramalą

Pasidalinkite šiuo straipsniu:

EU Reporter publikuoja straipsnius iš įvairių išorinių šaltinių, kuriuose išreiškiamas platus požiūrių spektras. Šiuose straipsniuose pateiktos pozicijos nebūtinai yra ES Reporterio pozicijos.

Trendai