Susisiekti su mumis

kultūra

Trys naujos Europos kultūros sostinės 2022 m

Dalintis:

paskelbta

on

Mes naudojame jūsų registraciją, kad pateiktume turinį jūsų sutiktais būdais ir pagerintume jūsų supratimą. Prenumeratą galite bet kada atšaukti.

Nuo 1 m. sausio 2022 d. trys Europos miestai vienerius metus turi Europos kultūros sostinės titulą: Esch-sur-Alzette (Liuksemburgas), Kaunas (Lietuva), ir Novi Sadas (Serbija). Europos kultūros sostinės titulas suteikia miestams galimybę pagerinti savo įvaizdį, atsidurti pasaulio žemėlapyje, skatinti tvarų turizmą ir permąstyti savo plėtrą per kultūrą. Europos gyvenimo būdo populiarinimas Viceprezidentas Margaritis Schinas sakė: „Pandemijos metu kultūra buvo gyvybiškai svarbi mūsų šalyje visuomenės. Tai leido skleistis idėjoms ir suartino mūsų bendruomenes už sienų. Būtent tokio užmojų siekia Europos kultūros sostinių iniciatyva, kuri 2022 m. vėl įsigalios su trimis dinamiškais titulais. Tikiuosi, kad Esch-sur-Alzette, Kaunas ir Novi Sad išnaudos visą kultūros potencialą, kad praturtintų mūsų gyvenimo patirtį ir parodytų daugybę teigiamų padarinių socialinei integracijai, teritorinei sanglaudai ir ekonomikos augimui.

Už inovacijas, mokslinius tyrimus, kultūrą, švietimą ir jaunimą atsakinga Komisijos narė Mariya Gabriel sakė: „Europos kultūros sostinės iniciatyva parodo kultūros svarbą skatinant vertybes, kuriomis remiasi mūsų Europos Sąjunga: įvairovę, solidarumą, pagarbą, toleranciją ir atvirumą. Sėkminga kultūros sostinė yra pasauliui atvira sostinė, iliustruojanti mūsų Sąjungos norą propaguoti kultūrą kaip taikos ir abipusio supratimo variklį visame pasaulyje. Tai taip pat įtraukianti priemonė ir priemonė pasiekti, ypač jaunąją kartą, siekiant suteikti jai galimybę tapti teigiamų pokyčių tolesnio mūsų miestų vystymosi dalyviu. Tai taip pat yra Sąjungos 2022-ųjų Europos jaunimo metų užmojis. Linkiu Novi Sadui, Kaunui ir Ešui visokeriopos sėkmės visus metus ir vėliau.

Po Liuksemburgo miesto 1995 ir 2007 m. dabar atėjo eilė Esch-sur-Alzette, antram pagal dydį šalies miestui, karūnuotam Europos kultūros sostine. Kaunas yra antrasis Lietuvos miestas, gavęs Europos kultūros sostinės titulą po Vilniaus 2009 m. Kauno modernistinė architektūra, gavusi Europos paveldo ženklas, sulauks naujo dėmesio ir vyks daug kultūrinių renginių. Novi Sad yra pirmoji Europos kultūros sostinė Serbijoje. Kasmetine Novi Sado kultūros programa siekiama dar labiau sujungti miesto ir regiono kultūrinę bendruomenę bei gyventojus su ES ir sustiprinti jų ryšius su likusia Vakarų Balkanų regiono dalimi. Daugiau informacijos rasite Prisijungė.

Pasidalinkite šiuo straipsniu:

EU Reporter publikuoja straipsnius iš įvairių išorinių šaltinių, kuriuose išreiškiamas platus požiūrių spektras. Šiuose straipsniuose pateiktos pozicijos nebūtinai yra ES Reporterio pozicijos.

Trendai