Susisiekti su mumis

EU

Švaresni miestai visiems. Siekdama skatinti mobilumą be išmetamųjų teršalų, Komisija pradeda Europos 2020 m

Dalintis:

paskelbta

on

Šiandien (rugsėjo 16 d.) prasideda 19 d Europos judrioji savaitė, kasmetinė Europos Komisijos kampanija, skatinanti švarų ir tvarų mobilumą mieste. Rugsėjo 16–22 d. vyksiančiame renginyje tūkstančiai miestų ir miestų iš daugiau nei 40 šalių organizuos veiklą, kurios metu dėmesio centre bus nulinės emisijos mobilumas.

Ji apima gerai žinomą dieną be automobilio, kai keliai uždaromi motoriniam eismui ir atviri žmonėms pėsčiomis, dviračiais, elektroniniais paspirtukais ir kt. Už transportą atsakinga Komisijos narė Adina Vălean sakė: „Šie metai yra didelis iššūkis mūsų miestams ir miestai. Tačiau pandemija taip pat parodė, kad žmonės vertina ir tikisi, kad mūsų miestai taps saugesni, švaresni ir prieinami visiems. Šią savaitę ir vėliau mūsų miestai partneriai iš visos Europos parodys, kaip galėtų atrodyti ekologiškesni ir labiau skaitmeniniai Europos miestai.

Be to, bendradarbiaujant su kampanija, Europos kelių policijos pajėgų tinklas (KELIAS) organizuoja naują saugaus eismo kampaniją – ROADPOL saugos dienos. Nacionalinės policijos pajėgos užfiksuos žuvusiųjų keliuose skaičių rugsėjo 17 d., siekdamos tą dieną pasiekti nulį žuvusiųjų. Šių metų tema „Nulinis mobilumas visiems“ atspindi ne tik Europos žalioji sutartisambicingus tikslus iki 2050 m. sukurti žemyną, kuriame nėra anglies dvideginio, bet taip pat dažnai nepastebimą prieigos prie nulinės emisijos transporto svarbą. Daugiau informacijos galima rasti čia.

Pasidalinkite šiuo straipsniu:

EU Reporter publikuoja straipsnius iš įvairių išorinių šaltinių, kuriuose išreiškiamas platus požiūrių spektras. Šiuose straipsniuose pateiktos pozicijos nebūtinai yra ES Reporterio pozicijos.

Trendai